Board index » GTA SAN ANDREAS » GFZONE The Godfather Server » Sugestii

 


Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.
Author Message
 Post subject: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 2:15 am
  

User avatar
Muted User
Muted User

Joined: Sun Jul 21, 2019 6:44 pm
Posts: 120
* La pasager sa se adauge acelasi tabel cu informatii despre masina ca la sofer.
#1. /dl face lag celor care au calculatoare de pe timpu lu bunicu si nu ma refer la bunicu care e legenda vla
#2. unii soferi conduc cu 5 fuel la wanted si isi dau seama abia cand suntem pe munte bayside si trebuie sa urlu la ei

** Sa apara cand se conecteaza un membru.
#1. E mai caterinca asa prinzi tupeu cand esti la turf si vezi ca vin intariri.
#2. Daca trebuie sa dai faction warn la un fraier iti apare cand intra pe server, nu tre' sa stai sa il cauti cu /sm 10 ore
Exemplu:
Membrul *Jony bravo* s-a conectat.

*** Sa se adauge /warstats nou cu mai multe detalii si scos /bestkiller si /warstats actual. E motd d-ala jmeker sau cum se numeste el
Exemplu:
Alianta TT-Grove-LSV
TT: 300 Kills
Grove: 300 Kills
LSV: 0 Kills
Bestkiller: florinsalam - 43 kills

Alianta VLA-TM-Ballas
VLA: 300 kills
TM: 0 kills
Ballas: 0 kills
Bestkiller: Preafericitul - 39 kills

Worst player: seth - 40 deaths

#1- Dai faction warn la fraieru care iti "feedeaza"
#2- e mai usor de vazut ce factiuni isi fac treaba

**** Sa adaugati la dealership masini de mecanic sa pot sa imi iau sa fiu mecanic full time pe contul de ng

***** Adaugati /quests, nu toata lumea sta sa intre pe forum, daca afla vreun copil de 12 ani de server nu o sa stie sa intre pe forum sa faca WEEKLY QUESTS. Si daca voi imi spuneti ca la 11-12 ani erati fani inraiti ai forumurilor va injur in topic. (Dar domne, e 2k19 nimeni nu se mai joaca samp doar gta 5 si roblox)
Exemplu: dai /quests si iti apare :
-Sari de pe chilliad
-Bea bere la alahambra
-Fa un bilet la superbet
-Fa un deagle in GSLS

Nu trebuie sa fie neaparat multe questuri, dar sa fie acolo. Iar in loc de actualele premii sa fie gen ori 25-50k pe quest ori sa se faca un sistem de puncte. Sa zicem ca-s 5 questuri pe zi si primesti 50 de puncte pe quest. Cand ajungi la 1000 de puncte sa primesti un gift random, gen : 3kk/ 3 rp,/ un slot de masini/ -1 warn ceva asa la misto sa nu ziceti ca stricati economia care e cam stricata sa fim sinceri

****** Adaugarea comenzi /openteleport.
Dai /hod ca jmekeru, dai /openteleport, iti apare pe ecran: "Helperul AKSD a deschis comanda de teleport, folositi /tp pentru a va teleporta la el".
#1 Nu mai dai la fiecare in parte teleport la event.
#2 Cand se omoara ca prostii intre ei la deagle 1vs1 nu trebuie sa le dai tp de 15 ori
#3 Se fac mai repede eventurile.
sa se adauge si o comanda pentru lms si lcs care sa simplifice totul. lms sa fie ca joindevent. sa dai /joinlms si sa te bage intr-o arena cu deagle mp5 si m4 si sa-ti dea armura. lcs sa dai /joinlcs si sa te bage intr-o arena unde ai ACELEASI masini. asta impiedica ratatii care cer teleport si ei sunt in elicoptere sau nrg.

******* Sa te teleporteze automat in vw care trebuie cand ataci (turf).

******** Sa se mareasca salariul pe care il iei la JOBURI, macar sa se adauge un 'job of the day' cu 30% mai mult sau ceva de genu.

********* Sa se dea iar SALARIILE la FACTIUNI cum este NORMAL, in functie de RANK in fiecare saptamana.

********** Sa se ia droguri si materiale de la rank 1 din seif. astia de rank 1 de ce nu au dreptul sa ia nimic din seif, ei de unde isi procura materialele si drogurile, ca nu stau ei 10 minute pentru o cursa de 600 mats sau cat e din ls in sf... macar bagati la jobu de materiale sa faci multe materiale. la drugs nu trb nicio schimbare ca alea faci rpd rost de ele.

*********** Cand apare pe ecran ca cineva da /q (quit) cand are wanted sa nu-mi mai spuna vladx ca aia nu este o dovada concreta ca playerul a facut non fp folosind /q. Ti-e frica de noemi prietene?
Daca totusi voua nu va pare ceva concret cand SISTEMUL iti da mura-n gura ca cineva da quit sau crash va rog sa-l scoateti ca ma incurca. :)

************ Sa le bagati o norma la helperii astia sa nu mai fie tari in gura. Macar asa de forma sa fie acolo, poate asa dati si voi de niste oameni seriosi

************* Sa apara mesaj cand am 20/20 la gift ca eu sunt prost si nu verific mereu sau macar sa fie ca la rp-uri si sa fie gen 56/20 sa pot da /getgift de 2 ori..cum e acum se pierd levele la gift aiurea zic eu nuj

************** Daca vreti sa se faca wanted pe server trebuie sa existe mai multi gangsteri decat gabori. faceti ceva in privinta asta (daca vreti). Scadeti locurile in departamente si le cresteti in ganguri, ii fortati sa intre in ganguri si sa se omoare intre ei pe locuri in departamente, poate unii care n-au jucat in viata lor in gang le-o place nuj (e cam aiurea ce zic eu aici ca daca vii la turf sau la war ori dai 3/3 ori iei 3/3 si mai mult te enervezi)

*************** Sa puneti pachetu ala in fata seifului cum era inainte ca eu pana mi-am dat seama unde e seifu m-am plimbat 15 minute prin spawn grove, a trebuit sa ma duc la mine in spawn sa retrag materiale in timpu warului

**************** Daca nu mananci sa-ti scada hp.
Momentan, nu-ti scade hp daca nu mananci. Asa ca, cum faci bani din bizzul restaurant? Asa se mai duc baietii la bsls sa mai ia un happy meal, mai cer de la un medic heal ca oricum n-au ce face medicii.

***************** /turfstats daca se poate sa vad si eu cine ia turfu ca mi bubuie inima daca stau asa in suspans toata ziua

****************** Adaugare /stuntevent automat la fiecare 15 minute. Acuma faceti cum vreti, puteti sa faceti si pt infernus si pt nrg, eu ziceam sa faceti pt nrg si sa primesti 25k pt fiecare stunt.

******************* Adaugare motoare nrg club. Din cate stiam eu ultima oara asta e ultimu club, fara nrg uri

******************** Sa adaugati vechiul lead care aparea in chat la DM. 'X' conduce acum cu 50 de killuri. Ca asta care e acum e buguit se vede doar daca intrii imediat dupa ce s-a facut dm eventu.


Am pus * ca nu-mi place sa scriu cu alta culoare la fiecare sugestie in parte
Deocamdata nu mai am idei revin eu cu alt episod de sugestii.
like share subscribe


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 2:43 am
  

User avatar
LEGEND
LEGEND

Joined: Fri May 10, 2019 4:07 pm
Posts: 486
Location: Catedrala Mantuirii Neamului
:pro: niste idei bune insfarsit

_________________
Image

PENTRU TOTI CEI CARE MA VANEAZA, VA AM LA BRELOC

Image

Image


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 4:18 am
  

User avatar
VLA LEGEND
VLA LEGEND

Joined: Sat Jul 27, 2019 10:59 pm
Posts: 326
Location: colombia
:pro: :pro: :pro:

_________________
Image

Image

Image


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 9:02 am
  

User avatar
Premium User
Premium User

Joined: Sun Jul 07, 2019 2:40 pm
Posts: 585
Foarte originale ideile, n-am mai vazut asa ceva in viata mea wow wow
:pro: :pro: :pro:

_________________
Image


Image


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 9:17 am
  

User avatar
VLA LEGEND
VLA LEGEND

Joined: Fri Jul 05, 2019 11:03 am
Posts: 226
Location: Targu-Mures
:pro:

_________________
Image

Image

Image
LSV4LIFE

Image


Image

Image


Image


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 9:47 am
  

User avatar
Membru
Membru

Joined: Wed Jun 05, 2019 4:25 pm
Posts: 235
Location: SHANHAI
:pro:

_________________
Imi place ketamina si drogu marijunaa


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 10:20 am
  

User avatar
Membru
Membru

Joined: Mon Aug 19, 2019 8:55 pm
Posts: 122
Location: Bucuresti
:pro: Desi unele sugestii vin de pe alte servere.. n-ar strica sa fie nici aici.

:contra: - La norma helperi, cam ce ai vrea sa fie aici? :)) Staff-ul nu trebuie sa aiba o norma, ci sa isi faca treaba.
- La scaderea locurilor in departamente. Asa v-ar oferii cam multe avantaje la wanted :).
- La faza cu "rank 1 sa ia droguri si materiale din depozit". Munciti si voi pentru niste materiale + asa va face sa ramaneti mai mult intr-o mafie ;).

_________________
Image


Image


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 10:24 am
  

User avatar
Membru
Membru

Joined: Sun Jun 02, 2019 10:25 am
Posts: 725
Preafericitul wrote:
:pro: niste idei bune insfarsit

:pro: :pro: :pro: :pro: :pro:


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 10:35 am
  

User avatar
LEGEND
LEGEND

Joined: Fri May 10, 2019 4:07 pm
Posts: 486
Location: Catedrala Mantuirii Neamului
Ghizmo wrote:
:pro: Desi unele sugestii vin de pe alte servere.. n-ar strica sa fie nici aici.

:contra: - La norma helperi, cam ce ai vrea sa fie aici? :)) Staff-ul nu trebuie sa aiba o norma, ci sa isi faca treaba.
- La scaderea locurilor in departamente. Asa v-ar oferii cam multe avantaje la wanted :).
- La faza cu "rank 1 sa ia droguri si materiale din depozit". Munciti si voi pentru niste materiale + asa va face sa ramaneti mai mult intr-o mafie ;).


Esti paralel rau

_________________
Image

PENTRU TOTI CEI CARE MA VANEAZA, VA AM LA BRELOC

Image

Image


          Top  
 
 Post subject: Re: Sugestii
PostPosted: Thu Oct 10, 2019 10:50 am
  

User avatar
LEGEND
LEGEND

Joined: Thu Jun 06, 2019 5:30 pm
Posts: 174
:pro:

_________________
Image



          Top  
 
 
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


Display posts from previous:  Sort by  
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum


Powered by GFZONE © 2024 GFZONE Design Team